ARBODEVIVOA UMĚLÁ INTELIGENCE?

Arbo de Vivo se podílí s dalšími subjekty a odborníky na vývoji a testování pokročilého technologického řešení pro adherentní medikaci.

Více se dočtete ZDE

VÍTECO JE RAPIDNÍ PROTOTYPOVÁNÍMY  ANO!

Během čtvrtečního (1. 6. 2023) prototypizačního workshopu v Semilech jsme se naučili vytvářet jednoduchý produkt (prototyp) dílčího inovačního řešení sociální služby a ihned jej následně otestovat na jeho možných uživatelích a na místě zapracovat jejich připomínky do upgrade produktu. Jestli jste pochopili, o čem mluvíme, pak  víte, co je rapidní prototypování. A brzy se můžete těšit na jeho hmatatelné výsledky. Je to jeden krok v „human centered designu“, připravují se tak produktová řešení třeba pro banky nebo telefonní operátory – a u nás v Semilech i pro sociální služby.

 Děkujeme MPSV ČR, Evropskému sociálnímu fondu a týmu Podporujeme inovace, že nám umožnili rozvíjet inovativní řešení právě touto metodou.

O Alzheimerově chorobě
v  lomnici nad popelkou a Semilech

Dne 13.6. 2023 od. 16 hod se v lomnickém kině a 14.6. od 16 hod v Městské knihovně v Semilech uskuteční interaktivní přednáška o Alzheimerově chorobě a dalších typech demencí. Zkušené lektorky Bc. Ivana Tesařová a Bc. Karolína Staňková, DiS. předají posluchačům nejen všeobecné informace, ale také předvedou ukázky některých postupů, poradí s komunikací a podporou paměti. Představí možnosti, které má rodina, kde se tato nemoc vyskytla, k dispozici.
Po skončení přednášky budou mít případní zájemci možnost nechat si na místě bezplatně zkontrolovat stav své paměti jednoduchým certifikovaným testem. Přednášející lektorka, paní Bc. Ivana Tesařová, působí v bezplatné Poradně pro péči o osoby s Alzheimerovou chorobou v Semilech, v budově VZP na Riegrově náměstí.

Přednáška je vhodná i pro pečující profesionály.

 

ÚSTAV ARBO DE VIVO SPOLUPRACUJE S ODBORNÍKY NA HUMAN CENTERED DESIGN

V rámci inovačního projektu FOR CARE se 13. 4. 2023 v Pavilónu EXPO na pražské Letné již podruhé setkal realizační tým semilského ústavu Arbo de Vivo s inovačními odborníky společnosti Creative Dock, aby společně zpracovávali poznatky získané v rámci projektu. Následně z nich budou modelována prototypová řešení s využitím Human Centered Designu (HCD), tedy designu orientovaného na člověka a jeho skutečné potřeby. Projekt FOR CARE řeší v inkubační fázi vývoj možného budoucího systémového řešení včasné diagnostiky demence a efektivní včasné edukace pečujících rodin. Prototypizování s využitím HCD je moderní trend, který se do sociálních služeb zavádí s podporou MPSV ČR a Evropského sociálního fondu teprve v několika posledních letech. Jsme rádi, že i my v Semilech můžeme být u toho! A samozřejmě budeme připraveni zavádět HCD řešení i v zařízení DOMOV DOMA v Lomnici nad Popelkou.

Realizujeme inovační projekt

Ústav Arbo de Vivo chce být prospěšný regionu, kde působí, proto jsme pro tento region připravili inovační projekt, se kterým jsme uspěli ve výzvě na sociální inovace

CZ.03.03.01/00/22_021/0000577 FOR CARE
Projekt řeší potřebu efektivního přístupu k včasné diagnostice demence a edukaci a podpoře neformálních pečujících o osoby s demencí. Na počátku byla stanovena hypotéza možného směru řešení. Při realizaci projektu bude hypotéza analyzována a diskutována se skupinou aktérů z cílových skupin a ověřena nebo upravena, bude z ní stanoven záměr řešení a pro řešení budou prototypizovány a testovány konkrétní postupy a nástroje, to vše v úzké součinnosti s aktéry a s využitím human centered designu.

Den Zdraví
v Lomnici nad Popelkou

Dne 14. 9. 2022 jsme prezentovali svou činnost v Lomnici nad Popelkou, v rámci akce Den zdraví. V lomnickém zámku se veřejnosti představilo několik organizací, poskytujících sociální a zdravotní služby. Děkujeme Městu Lomnice nad Popelkou za pozvání a všem návštěvníkům, kteří v deštivém počasí přišli. Více fotografií najdete na facebooku Města Lomnice.

 

KONTAKTY

Pobočka poradny Semily:
BUDOVA VZP, 4. patro
Riegrovo náměstí 55
513 01 Semily
Poradenské dny: úterý 10 – 14

Zobrazit na mapě

Bc. Ivana Tesařová
sociální pracovník
mob.: +420 720 067 455
socialni@arbodevivo.cz

Pobočka poradny Česká Lípa:
 vpravo – přízemí
Československé armády 1578
513 01 Česká Lípa
 Poradenské dny: úterý 10 – 14

Zobrazit na mapě

Arbo de Vivo, z.ú.

Husova 4, 513 01 Semily
IČ: 045 03 121
datová schránka:  2ua3axf
www.arbodevivo.cz

tel.: + 420 481 624 951

mob.: + 420 731 456 628

info@arbodevivo.cz